Martin Kotas

Striped Veil

Abstraktní obraz

abstrakce
110 × 80 ×cm (š×v×h)
2022
originál
Abstraktní barevný obraz na plátně s názvem Striped Veil. Jedná se o akrylovou malba na kvalitní lněném plátně se závěrečným matným UV lakem, která se ideálně hodí do moderního interiéru. Signováno zadní strana malby.

Obraz je možné instalovat jak horizontálně, tak vertikálně.

Martin Kotas (*1985) studoval v ateliéru Malba III brněnské FAVU

Jako malíř se věnuje lineární geometrické abstrakci a lettrismu. V poslední době jsou to především minimalistické kompozice studující základní tvary kruhu a čtverce. Při rozkladu geometrických prvků vznikají nečekané, ale předem tušené obrazce. Hlavním tématem Martinovi tvorby je hledání zlatého řezu, který je v umění a fotografii pokládán za ideální proporci mezi různými délkami. Estetizaci geometrických tvarosloví ovlivňuje často i formát obrazu, kde jednotlivé souvislosti divák nalezne jak při vertikálním, tak horizontálním otočení plátna. U kruhových obrazů autor vychází ze symbolismu, duchovní podstaty a cyklicky se opakujících dějů - nekonečna.

Dílem
můžete pohybovat
po stěně.

Nahrejte si svůj interiér ve 3 krocích :)

1.

2.

3.

Nahrejte :)

Martin Kotas


Martin Kotas (*1985) je český umělec a malíř, jehož tvorba je plná emocí a barevného vyjádření. Narodil se v Brně, kde získal a rozvinul své malířské dovednosti. Studoval na FAVU v ateliéru Malba III brněnské FAVU (Fakultu výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně) pod vedením Petra Kvíčaly a Břetislava Malého.

Martinova tvorba se vyznačuje lineární geometrickou abstrakcí s intenzivním použitím barev. Jeho obrazy jsou plné dynamických tvarů, silných kontrastů a vrstvení barevných ploch. V jeho dílech se prolínají a vzájemně ovlivňují různé tóny a odstíny, což vytváří zajímavé vizuální efekty.

V poslední době převažují minimalistické kompozice studující základní tvary kruhu a čtverce. Hlavním tématem tvorby je hledání zlatého řezu, který je v umění a fotografii považován za ideální poměr mezi různými délkami. Estetizace geometrických tvarů často ovlivňuje i formát obrazu, kde divák může nalézt souvislosti jak při vertikálním, tak horizontálním otočení plátna. Při dekonstrukci geometrických prvků kruhu a čtverce vznikají předem neočekávané, ale tušené obrazce. U kruhových obrazů autor vychází ze symbolismu, duchovní podstaty a cyklických opakování - nekonečna.

Jeho malby mají živou energii a působí jako abstraktní ztvárnění emocí a nálad. Jeho umělecký styl se neustále vyvíjí a experimentuje s různými technikami a přístupy. Kotas je známý pro svou schopnost vytvářet velkolepá a výrazná díla, která přitahují pozornost diváků svou intenzitou. Jeho díla jsou součástí mnoha soukromých sbírek. Jeho umělecké vyjádření představuje jedinečnou kombinaci abstraktní geometrie a lettrismu.

www autora

Prolnutí

ABSTRAKTNÍ OBRAZ

140 x 170 cm

Striped Veil

Abstraktní obraz

110 x 80 cm

Průnik šrafy

110 x 120 cm

Kruh V

Geometrický obraz

120 x 120 cm

Čtyři dohody v modré

Lineální abstrakce

150 x 150 cm
Lockhead
P
rodáno

Lockhead

Geometrický obraz

180 x 110 cm

Prodáno

KRUH IV
P
rodáno

KRUH IV

150 x 150 cm

Prodáno

Fragmentace modré

150 x 150 cm

Defragmentace modré

Geometrický obraz

150 x 150 cm

QTEUM

Geometrický obraz

110 x 180 cm

RED SCULPTURE

Geometrický obraz

110 x 180 cm
SCULPTURE
P
rodáno

SCULPTURE

110 x 180 cm

Prodáno

Pohyb IV

Geometrický obraz

40 x 60 cm

 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou