O NÁS

O NÁS


Jsme galerie, keramická dílna, prodejna výtvarných potřeb a provozujeme také online e-shop s uměním.
Hlavním cílem projektu INDIGES je usnadnit lidem a firmám objevování umělců a nákup jejich děl.
Aktivně se snažíme zastupovat a podporovat mladé umělce na jejich cestě.

V našem portfoliu galerie INDIGES najdete široký výběr abstraktních a geometrických obrazů, stejně jako interiérové a venkovní sochy.
Kromě toho pravidelně pořádáme výstavy, výtvarné kurzy pro veřejnost a budujeme vlastní uměleckou sbírku, kterou si můžete prohlédnout v našem depozitu.

Historie
Kudy k nám
INDIGES v médiích
Fotogalerie
Výstavy

historie galerie indiges

ROK 2013
2013

ROK 2013

Skupina mladých umělců se rozhodla rekonstruovat objekt, který by měl sloužit jako posvátné místo pro umění, a našli také investora.

V roce 2013 výtvarný umělec Gabriel Bardon oslovil současného majitele Radka Kalouska s nápadem vytvořit výtvarný prostor, kde by malíři, sochaři a keramici mohli společně působit pod jednou střechou. Projekt zahrnoval také výtvarné kurzy, výstavy a společenské akce. Brzy se našel samostatně stojící objekt v Brně Černovičkách, v městské části Slatina, který byl citlivě zrekonstruován architektem Adamem Kolbábkem a následně otevřen veřejnosti.

V padesátých letech sloužil objekt galerie jako kulturní dům, a samotný ateliérový prostor je zbytkem původního jeviště. Od devadesátých let objekt střídal nájemníky a chátral.
2014

rok 2014

Součástí uměleckého prostoru INDIGES se stává i V rámci uměleckého prostoru INDIGES se rozšiřuje nabídka o keramickou a sochařskou dílnu.

S podporou zkušeného keramika Pavla Bezůška začaly probíhat první keramické kurzy pro veřejnost, včetně kurzu pálení raku. Pod vedením odborného lektora mají zájemci možnost naučit se techniky keramiky a prozkoumat kouzlo vytváření nejen čajového porcelánu. Tyto kurzy poskytují příležitost rozvinout kreativitu a pracovat s hlínou za přítomnosti odborníka.

Jedním z vrcholů je kurz pálení raku, který umožňuje vytváření unikátních efektů a barevných kombinací na keramických dílech. Přidáním keramické a sochařské dílny se umělecký prostor INDIGES stává ještě pestřejším a poskytuje prostor pro rozvoj uměleckých dovedností ve více oblastech.

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ KERAMIKY
rok 2014
rok 2015
2015

rok 2015

Sen se stává skutečností a INDIGES pořádá svou první vernisáž, která je určena nejen umělcům, ale také široké veřejnosti, včetně rodin s dětmi. První výstavy se rychle blíží. Na organizaci prvních významnějších výstav se podílí Martin Kotas, Gabriel Bardon a další talentovaní umělci.

Společně představují svá díla ve výstavních prostorách galerie INDIGES. Tato událost je příležitostí pro umělce prezentovat svou tvorbu a umožnit veřejnosti, prozkoumat a ocenit uměleckou tvorbu všech účastníků. Vernisáž slibuje být inspirativním setkáním mezi umělci a diváky, kde se sdílí tvůrčí energie a vize. INDIGES věří, že tyto první výstavy budou oslavou uměleckého talentu a přispějí k obohacení kulturního života v Brně.

Zobrazit program
2016

rok 2016

Od roku 2016 je možné si přímo na našem e-shopu objednat umělecká díla.

Nákupem obrazu na našem e-shopu podporujete nejen samotného umělce, ale také celý projekt INDIGES. Vaše podpora umožňuje pokračování naší práce ve zprostředkovávání uměleckých děl a podpoře mladých umělců v jejich tvůrčí kariéře. Věříme, že nákupem uměleckého díla z našeho e-shopu si přinesete do svého domova nejen krásu a originalitu, ale také pocit, že aktivně přispíváte k podpoře uměleckého prostředí a jeho rozvoje.

Děkujeme za vaši podporu a důvěru v projekt INDIGES!

PODÍVAT SE NA E-SHOP
rok 2016
rok 2018
2018

rok 2018

Máme radost, že budujeme vlastní depozit a galerijní sbírku moderního umění se zaměření na expresivní a geometrickou abstrakci.

Vytvoření vlastního depozitu nám umožňuje shromažďovat a uchovávat umělecká díla s pečlivostí a péčí. Tím se zajišťuje jejich dlouhodobá ochrana a možnost prezentace veřejnosti i budoucím generacím. Galerijní sbírka moderního umění zaměřená na expresivní a geometrickou abstrakci přináší jedinečný pohled na současné umění.

Podpora mladých umělců je klíčová pro jejich rozvoj a umožňuje jim získat uznání a důležité zkušenosti na umělecké scéně. Našim zákaznímů vždy děkujeme k tomuto úsilí a věříme, že i vaše sbírka bude představovat bohatý a inspirativní soubor moderního umění.
2019

rok 2019

V roce 2019 jsme se mohli pochlubit pořádáním 12 velkých výstav v naší galerii. Každý poslední pátek v měsíci byl vyhrazen pro vernisáže, které byly důležitým zážitkem pro naši komunitu. Během roku jsme představili několik významných českých a slovenských umělců, stejně jako talenty ze studentů Fakulty výtvarných umění (FAVU). Tím jsme podporovali a propojovali různé generace umělců a vytvářeli prostor pro jejich prezentaci. Rovněž jsme se zapojili do projektů OPEN STUDIOS v rámci Brno Art Week a DNŮM OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ, které slouží k otevření dveří uměleckých ateliérů pro veřejnost.

Tím jsme posilovali propojení mezi umělci a diváky a umožnili návštěvníkům lépe poznat tvůrčí proces a prostředí, ve kterém umělci pracují. Naše angažmá v těchto projektech nám umožňuje posunout hranice tradiční galerijní prezentace a přinášíme tak umění přímo k divákům.

ZOBRAZIT ARCHIV
rok 2019
rok 2020
2020

rok 2020

Otevíráme kamenou prodejnu výtvarných potřeb v centru Brna a eshop www.provýtvarníky.cz
INDGS

Spolupráce

Aktivně spolupracujeme s architekty a bytovými designéry. Věříme, že pouze originální dílo může plně uspokojit požadavky, které očekáváte od obrazu, grafiky či sochy.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz popř. návrh na spolupráci kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře ZDE nebo na tel. č. +420 739 913 656
INDGS

Kudy k nám

 Černovičky 1097/36A, 627 00 Brno
Česká republika

Zobrazit na mapě

 Zastávka Černovičky, autobusové linky: 31, 33, N96

GALERIE INDIGES V MÉDIÍCH

Média

Napsali o nás

Prostě Raku - www.iUmeni.cz

Recenze design a umění
 

více

GO TO BRNO - NO END OR BEGINNING

Magdalena Ševčík /
 

více

Artalk.cz | 26. 3. 2019 | FOTO REPORT

FAVU Little Duel v Indiges
 

více

 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou