Prodejní
galerie
INDIGESJsme prodejní galerie, keramická dílna a prodejna výtvarných potřeb.
Našim cílem je propojit umělce se sběrateli a milovníky umění.

Pomáháme tak mladé generaci malířů a sochařů v prosazením se na trhu s uměním.


Hledám obraz na stěnu
Chci sochu
GALERIE

PRODEJNÍ GALERIE
ORIGINÁLNÍCH OBRAZŮ

Pro lepší přehlednost v online galerii rozdělujeme abstraktní obrazy na dvě hlavní části - Expresivní abstrakci (Abstrakce) a geometrickou abstrakci (Geometrie).

Pro expresivní abstrakci je typický projev uvolněného gesta, emoce a spontánnosti, které malíř považuje za důležitější než samotný rozum a koncepční myšlení při vzniku díla. Malířské techniky jsou u každého umělce specifické a originální, ať se jedná o tahy štětcem, ale i kombinované techniky nanášení, stříkání a lití barvy na plátno.

Geometrická abstrakce je forma abstraktní umění na základě použití geometrických tvarů - základním projevem je linie a bod. Umělec se vyjadřuje pomocí výtvarných geometrických prvků a jejich deformací (kruh, čtverec, obdélník). Ačkoli umělecký směr byl rozvíjen avantgardními umělci na počátku dvacátého století, hlavní kořeny a podobné motivy se používají v umění od starověku.

Mezi hlavní proudy lineární abstrakce řadíme kubismus, orfismus, konstruktivismus, neoplasticismus, Bauhaus, suprematismus, kinetismus, op-art, nonobjektivismus, abstraktní expresionismus,  minimalismus a mnohé další.

Kontrola kvality díla

Nabízená díla v depozitu galerie jsou výhradně originální (ručně malovaná) převážně na dřevěném rámu. Na výběr jsou malby na lněném, ale i bavlněném plátně. Lněné příze jsou o 20–30 % pevnější než průměrné příze z bavlny. Typická je nestejnoměrnost povrchu ve tkanině, tvrdý omak a malá tažnost. Vzhledem ke svým dobrým vlastnostem je lněné plátno zcela ideální pro olejomalbu, ale i akryl. Obecně se dá lněné plátno považovat za kvalitnější oproti bavlně i z pohledu životnosti.

Zaručení kvality díla, životnosti a světlo stálosti je při prodeji hlavním kritériem. Z tohoto důvodu do portfolia nepřijímáme práce na papíře, lepence ani alternativních materiálech, které nemohou při standardním skladování splňovat délku stálosti definovanou dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.

Výběr a doprava obrazu

Vybraný obraz si můžete prohlédnout osobně u nás v galerii vždy po předchozí domluvě nebo přímo v ateliéru umělce. Standardní termín dodání činí pracovních dní. Pokud není dílo součástí naší galerijní sbírky ověřujeme termín dodání přímo u autora před odesláním. Před odesláním je dílo odborně kontrolováno i z pohledu povrchové úpravy (UV stálosti) i konstrukčních vlastností dřevěného rámu.

Preferujeme vždy osobní dopravu. V případě zájmu nabízíme možnost využití služby ART HOME STAGING kde Vám po předchozí domluvě v místě instalace odprezentujeme více děl, které vybere galerista s bytovým designérem. Na jednom místě tak budete mít možnost si prohlédnout obrazy a sochy, které se do interiéru hodí a vybrat si podle svého gusta.

Pokud Vám doručené dílo nebude vyhovovat, máte nárok na vrácení celé částky do 14 dní od převzetí bez udání důvodu.

 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou