Program

otevřené ateliéry

OPEN STUDIOS BRNO

 26.04.2019
pátek 12:00
V pátek a sobotu 26-27. dubna 2019 se jako každý rok opět otevřou dveře brněnských uměleckých ateliérů a my budeme tentokrát u toho:)

PROGRAM PÁTEK 26. 4. / 12:00 - 18:00
- tvorba ateliérových tvůrců přímo v prostoru INDIGES
- prezentace depozitáře Martin Kotas, Gabriel Bardon, Dominika Žáková, David Vystavěl)


SOBOTA 27. 4. / 10:00 - 24.00

10:00 - 18:00 Otevřené ateliéry a keramická dílna

Pavel Bezůšek & Loft Pottery - prezentace keramického ateliéru v prostorách INDIGES
- výroba japonské čajové keramiky raku
- v případě hezkého počasí ukázky vypalování ve venkovní peci

(návštěvníci si budou moci za příspěvek na materiál vyzkoušet glazování a dekorování připravené keramiky nebo točení na hrnčířském kruhu)


19:00 Vernisáž výstavy Pavlíny Pokorné - Sruktury

20:00 - 24:00 zahrada INDIGES - oheň, špekáčky, kytara a zpěvy

Po celý den bude otevřen ateliér INDIGES a depozitář k nahlédnutí

Občerstvení bude k dispozici v prostoru kavárny INDIGES. (káva, čaj, pivo, limo, víno)

 

Open Studios Brno je pravidelně, jednou ročně se opakující projekt, jehož základním modem operandi je princip „otevřených dveří“ uměleckých ateliérů. Je v podstatě „festivalem“ současného umění.
 

Cílem je zmapovat a představit brněnskou výtvarnou scénu v jedné z jejich specifických podob. Ve dvou dnech otevíráme dveře ateliérů, které se nachází v tzv. kreativních klastrech, tedy v místech, kde se koncentruje určitá komunita umělců a dalších tvůrčích oborů. Umělci ve svém nejpřirozenějším pracovním prostředí veřejnost seznámí se svou tvorbou autentickým autorským výkladem. Návštěvníci se mohou dozvědět více o umělci samotném, o tom, jak umělec přemýšlí, jak probíhá proces vytváření jeho děl a mohou se na chvíli dotknout tvůrčí atmosféry uměleckého ateliéru. Naši hosté se ale také mohou podívat do designérských a architektonických studií a do nezávislých galérií či coworkingových prostor, které se mimo jiné zaměřují také na výstavní činnost.

Důležitou součástí programu je kurátorovaná komentovaná procházka. V letošním ročníku se jí chopí pedagožka Masarykovy univerzity, historička a kritička umění Marcela Rusinko.
 

Zásadní novinkou letošního ročníku je naše spolupráce s organizátory projektu Brno Art Week. Brno Art Week vznikl propojením dvou celoměstských projektů. Dříve nazývaný Týden výtvarné kultury již několik let propojuje instituce a připravuje návštěvníkům program formou přednášek, workshopů, výstav a galerijních animací. Naše propojení s projektem Brno Art Weekumožňuje návštěvníkům přesunout se z galerií do skutečného místa vzniku uměleckých děl, a to do ateliérů tvůrců.
 

Stejně jako každý rok, i letos v areálu VUT Kraví hora proběhne po celý páteční den bohatý hudební program, který bude společným dovršením Brno Art Week. Další doprovodné akce formou panelových diskuzí, workshopů či koncertů proběhnou během sobotního odpoledne v několika lokacích. Tomu bude například v bývalé budově FAVU na Rybářské, jejíž ateliéry v současné době využívá více než dvacet osobností brněnské umělecké scény.


 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou