Tomáš Šťovíček

ČÁRY MEZI DVĚMA

abstrakce
plastické obrazy
125 × 125 × 15 cm (š×v×h)
2018
originál
Závěsný plastický obraz na zeď, kombinovaná technika
Materiál:  Dřevo / papír / lepenka / akryl.
Váha: 12 Kg.

Ing. Arch. Tomáš Šťovíček (*1967) se narodil v Brně, vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice a ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, která vtiskovalo tvář řadě firem, například AVG. Tvoří originální, převážně reliéfní a plastické obrazy. Při realizaci využívá zejména materiál vhodný k recyklaci, převážně se jedná o reklamní tiskoviny (kterých tolik vyprodukoval v rámci profese) a obalovou lepenku. Tento materiál míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká a tím vytváří působivé, až mystické plastické obrazy na monumentálním, často pro něho typickým čtvercovým formátem s proměnlivou hloubkou reliéfu.

Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Tyto plastické obrazy v mentální rovině kopírují jeho přemýšlení o sobě, o současném světě. Svoje myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do své originální tvorby. Jeho ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.
 

Dílem
můžete pohybovat
po stěně.

Nahrejte si svůj interiér ve 3 krocích :)

1.

2.

3.

Nahrejte :)

Tomáš Šťovíček


Ing. Arch. Tomáš Šťovíček (*1967) se narodil v Brně, vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice a ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, která vtiskovalo tvář řadě firem, například AVG. Tvoří originální, převážně reliéfní a plastické obrazy. Při realizaci využívá zejména materiál vhodný k recyklaci, převážně se jedná o reklamní tiskoviny (kterých tolik vyprodukoval v rámci profese) a obalovou lepenku. Tento materiál míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká a tím vytváří působivé, až mystické plastické obrazy na monumentálním, často pro něho typickým čtvercovým formátem s proměnlivou hloubkou reliéfu.

Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Tyto plastické obrazy v mentální rovině kopírují jeho přemýšlení o sobě, o současném světě. Svoje myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do své originální tvorby. Jeho ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.


IDEA AHA

125 x 125 cm

HEAD

125 x 125 cm

Taurus

125 x 125 cm

Kočman

125 x 125 cm

Objekt 1

125 x 125 cm

Vědomí

125 x 125 cm

VAGINA

125 x 125 cm

BLACK HOLE SUN

125 x 125 cm

Mrak na provázku

125 x 125 cm

 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou