Magdalena Ševčík

Fog

abstrakce
140 x 100 cm
2019
originál
Akryl na plátně

Magdaléna Ševčík (*1988) je českou vizuální umělkyní pohybující se na poli abstraktní malby. Ševčík se svým dílem i cestou k němu vymyká hlavnímu proudu současné české malby. I přesto, že za sebou nemá žádné dokončené formální vzdělání, jsou její práce zcela osobité, vynikající vlastním distinktivním jazykem. Ten buduje již od roku 2015.
 

Ševčík pracuje v sériích. Typická je pro ni hra s kontrasty, které podmiňují celkovou kompozici díla. Zatímco pozadí maleb je zcela nekonkrétní, sofistikovanou hrou barev, popředí je tvořeno striktními geometrickými tvary a liniemi. Tyto tvary sdělení na pozadí buď negují nebo podporují. Námětově se pak malby Ševčík pojí hlavně se zkoumáním lidské mysli. Zajímají ji její extenze i limitace. V minulosti zkoumala například téma úzkosti, ztráty paměti nebo teorii kvantového provázání a propojování myslí.

Dílem
můžete pohybovat
po stěně.

Nahrejte si svůj interiér ve 3 krocích :)

1.

2.

3.

Nahrejte :)
Hass/Liebe V.

Hass/Liebe V.

160 x 100 cm
Cloudy Inside

Cloudy Inside

100 x 100 cm
Lost No More

Lost No More

130 x 130 cm
Invisible Dialogue II.
P
rodáno
Crack me like a nut

Crack me like a nut

100 x 140 cm
Perfect Illusion
P
rodáno
Hass/Liebe II

Hass/Liebe II

100 x 150 cm
Hass/Liebe
P
rodáno

Hass/Liebe

150 x 150 cm

Prodáno

Fog

Fog

140 x 100 cm
Colliding Planet V

Colliding Planet V

140 x 140 cm
Colliding Planet III

Colliding Planet III

70 x 140 cm
Colliding Planet II

Colliding Planet II

70 x 140 cm

Magdalena Ševčík


Magdaléna Ševčík (*1988) je českou vizuální umělkyní pohybující se na poli abstraktní malby. Ševčík se svým dílem i cestou k němu vymyká hlavnímu proudu současné české malby. I přesto, že za sebou nemá žádné dokončené formální vzdělání, jsou její práce zcela osobité, vynikající vlastním distinktivním jazykem. Ten buduje již od roku 2015.
 
Ševčík pracuje v sériích. Typická je pro ni hra s kontrasty, které podmiňují celkovou kompozici díla. Zatímco pozadí maleb je zcela nekonkrétní, sofistikovanou hrou barev, popředí je tvořeno striktními geometrickými tvary a liniemi. Tyto tvary sdělení na pozadí buď negují nebo podporují. Námětově se pak malby Ševčík pojí hlavně se zkoumáním lidské mysli. Zajímají ji její extenze i limitace. V minulosti zkoumala například téma úzkosti, ztráty paměti nebo teorii kvantového provázání a propojování myslí.

WWW AUTORA          Rozhovor IHNED

 

PRODEJNÍ GALERIE
SOCHAŘSKÁ DÍLNA
ATELIÉR

pod jednou střechou